Trakuose judame laisviau: kviečiame į Europos judumo savaitės renginius

Parašyta: 2023-09-16 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Renginiai, Sportas, Sveikata, Trakai |

Trakai jungiasi ir dalyvauja Aplinkos ministerijos inicijuotoje tvaraus judėjimo kampanijoje – Europos judumo savaitėje – ir kviečia judėti laisviau būtent Trakuose. Ne tik Judumo savaitę, rugsėjo 18–22 d., bet ir kiekvieną kartą vykstant į Trakus raginame rinktis ne automobilį, o alternatyvią transporto priemonę – traukinį, dviratį, autobusą, paspirtuką – arba kelionę tęsti pėsčiomis.

Keliauti ir judėti Trakuose yra tikrai paprasta. Trakų rajono savivaldybė bendradarbiauja su AB „Lietuvos geležinkeliai“, UAB „LTG Link“ ir kviečia rinktis traukinį, kuriuo patogu keliauti ir vežantis dviratį ar paspirtuką. Trakų senamiestį, Karaimų gatvę, patogu pasiekti nuo traukinių stoties einant ežero pakrante. Šį maršrutą pasirinkti išties verta, nes gamtos grožis – stulbinantis. Kelionę praturtins naujų kultūros objektų lankymas – kviečiame apžiūrėti atnaujintą S. Šapšalo karaimų tautos muziejaus (Karaimų g. 22) ekspoziciją. Ji lankytojams bus atvira penkias dienas per savaitę – nuo trečiadienio iki sekmadienio (išskyrus valstybines šventes). Iki rugsėjo 30 d. ekspoziciją bus galima lankyti nemokamai. Vėliau pažinti Vytauto Didžiojo krantą (Karaimų g. 57A), mėgautis Trakų Salos pilies ir ežerų vaizdais.

Rugsėjo 18–20 d. Trakų visuomenės sveikatos biuras 12.00 val. kvies prie Trakų kultūros ir meno centro (Vytauto g. 69) viso kūno mankštai, rugsėjo 22 d. 17.00 val. – į žygį su šiaurietiškomis lazdomis. Tą pačią dieną žygio dalyviai galės pasimėgauti muzika, kurią nuo 17.15 val. dovanos Karaimų gatvėje – dabar jau pėsčiųjų – įsikūrusios meno mokyklos moksleiviai.

Nuo rugsėjo 4 d. pradėtas riboti eismas Karaimų gatvėje – Trakų senamiesčio dalyje, viename didžiausių traukos centrų visame Trakų rajone, prioritetą numatant pėstiesiems bei dviratininkams. Šis objektas, išsiskiriantis savo autentiškumu, istorija, atspindintis karaimų tautos tradicijas ne tik architektūriniu, bet ir kultūriniu ar kulinariniu paveldu, keičia savo įvaizdį ir tampa dar vienu žaliojo kurso strategijos įgyvendinimo pavyzdžiu. Europos judumo savaitę ir ne tik kviečiame visus vykti į Karaimų gatvę, kurioje numatytos poilsio vietos, ir grožėtis Trakų senamiesčiu pėsčiomis, dviračiu arba paspirtuku.

SVARBU. Mankšta šalia Trakų kultūros ir meno centro (Vytauto g. 69), esant nepalankioms oro sąlygoms, vyks viduje. Reikia registruotis iš anksto el. paštu indre@trakuvsb.lt.

Trakų rajono savivaldybės informacija


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite