Už viešosios tvarkos pažeidimą – reali laisvės atėmimo bausmė

Parašyta: 2016-02-11 | Kategorija: Naujienos, Teismas, Trakai |

Teisejo zenklas

Trakų rajono apylinkės teismas 2015-03-25 nuosprendžiu G.M., gim. 1992, ir V.K., gim. 1987, pripažino kaltais pagal LR Baudžiamojo kodekso 284 str. 1 d., pažeidusiais viešąją tvarką, o būtent, kad jie, 2013 m., apie 20 val. 20 min., būdami apsvaigę nuo alkoholio, kas turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, veikdami bendrai, viešoje vietoje daugiabučio namo laiptinėje, Elektrėnuose, tyčia, be jokios priežasties, ne mažiau kaip 4 kartus kojomis spyrė į buto, kuriame gyveno nukentėjusioji J.S., duris ir tokiu būdu jas nepataisomai sugadino. Tokiais savo veiksmais, t. y. įžūliu elgesiu demonstravo nepagarbą aplinkiniams, sutrikdė visuomenės rimtį ir tvarką bei padarė nukentėjusiajai S.S. 202,73 EUR (700 Lt) turtinę žalą.

Teismas piliečiui G.M., gim. 1992, už šią nusikalstamą veiką skyrė galutinę 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę, ją atliekant pataisos namuose. Bendrininkas V.K., gim. 1987, buvo nubaustas vienerių metų laisvės apribojimo bausme, įpareigojant būti namuose nuo 22 val. iki 6 val., jei tai nesusiję su mokymusi ar darbu.

Nuteistasis G.M., gim. 1992, apskundė šį teismo nuosprendį dėl per griežtos bausmės. Apeliaciniame skunde nurodė, kad turi sugyventinę, du mažamečius vaikus, kuriuos išlaiko. Teigė, kad jam paskirtos bausmės terminas per ilgas, jam teks būti atskirtam nuo šeimos ir mažamečių vaikų, o Trakų rajono apylinkės teismas neįvertino jo šeimyninės padėties, tai, kad gailisi, kad yra jauno amžiaus.

Vilniaus apygardos teismas 2015-12-01 nutartimi apeliacinį skundą atmetė ir konstatavo, kad Trakų rajono apylinkės teismo 2015-03-25 nuosprendis yra pagrįstas ir teisėtas. Kolegija pažymėjo, kad Trakų rajono apylinkės teismas, paskirdamas nuteistajam G.M., gim. 1992, bausmę, įvertino jo padarytos nusikalstamos veikos pavojingumo laipsnį, atsižvelgė į nuteistojo asmenybę, jo atsakomybę lengvinančią aplinkybę, tai yra, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Taip pat įvertino ir nuteistojo atsakomybę sunkinančias aplinkybes – tai, kad nusikalstamą veiką jis padarė apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikaltimo padarymui bei, kad nusikalstamą veiką padarė bendrininkų grupėje, todėl tinkamai įvertinęs minėtas aplinkybes, nuteistajam G. M., gim. 1992, už padarytą nusikaltimą pagrįstai parinko bausmės rūšį – laisvės atėmimą. G.M., gim. 1992, praeityje buvo teistas 7 kartus, ne kartą baustas administracine tvarka, iš to matyti, kad G.M., gim. 1992, išvadų iš ankstesnių teistumų nedarė, priešingai – vėlgi daro naujas nusikalstamas veikas. Trakų rajono apylinkės teismas pagrįstai atsižvelgė į G.M., gim. 1992, ypatingą įžūlumą, kuris pasireiškė nukentėjusiosios turto sugadinimu bei viešosios tvarkos ir gyventojų rimties sutrikdymu. Ši Vilniaus apygardos teismo nutartis įsiteisėjo nuo jos priėmimo dienos.

Audronė BALSIUKIENĖ,
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėja, atstovė spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite