Užsiėmimai, padėsiantys sustiprinti ryšį su vaiku

Parašyta: 2023-09-12 | Kategorija: Namai, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Norint palaikyti gerus santykius su vaikais, labai svarbu skirti jiems pakankamai dėmesio ir stiprinti tarpusavio ryšį. Bendra veikla kartu su šeima padės kurti brangius prisiminimus, kurie, net ir vaikams užaugus, bus prisimenami ir šildys širdį.

Kaip bebūtų, jei trūksta idėjų, kokie užsiėmimai būtų puikus pasirinkimas, siekiant sustiprinti ryšį su atžala, šiame straipsnyje pateiksime keletą jų.

Gaminkite

Viena iš veiklų, kuria galėtumėte užsiimti su vaiku – gaminimas. Mažyliai, galėdami patys prisidėti prie maisto ruošimo, pasijaus svarbūs ir reikšmingi, džiaugsis, matydami, kokį rezultatą pavyko pasiekti. Kartu su vaiku nuspręskite, kokį patiekalą norėsite pagaminti. Tai gali būti – pyragas, keksiukai ar sausainiai, kuriuos vėliau galėsite ir padekoruoti, ar įvairūs sveiki užkandžiai – daržovių ir sūrio vėrinukai, vaisių salotos ir kita.

Skaitykite

Skaitymas – puikus būdas, kaip galite užsiimti su vaiku kas vakarą, prieš jam einant miegoti. Mėgstamos knygos skaitymas padeda užmegzti ryšį, rasti daugiau bendrų temų, mažyliui suteikia artumo ir pasitikėjimo jausmą. Visa tai užtikrins, jog vaikas gerai jaustųsi šalia jūsų, o skiriamas dėmesys ir meilė darys didelę įtaką jo augimui. Puoselėjami ir sveiki tarpusavio santykiai tarp vaikų ir tėvų neretai net prisideda prie teisingo gyvenimo kelio pasirinkimo.

Žaiskite

Ne paslaptis, jog įvairūs žaidimai yra neatsiejama vaikystės dalis. Būtent dėl to, norėdami užmegzti tvirtą ryšį su vaiku, nevenkite sudalyvauti jų mėgstamuose žaidimuose. Tyrimai rodo, jog vaikai, kurie reguliariai žaidžia su tėvais, rečiau patiria atsiskyrimo nerimą ir mažiau jaučiasi vieniši. Tad, nieko nelaukite ir pasinerkite į fantazijų pasaulį su savo vaiku. Žaidimams gali būti naudojami įvairūs žaislai: lėlės, konstruktoriai ir kaladėlės ar mašinėlės. Pastarosios itin mėgstamos ne tik berniukų, bet ir mergaičių, kadangi, naudojant jas, galima kurti pačius įvairiausius scenarijus: nuo lenktynių trasoje iki vaidmenų žaidimų, pavyzdžiui, policininkų patruliavimo imitavimo. Jei susidomėjote bei norėtumėte papildyti savo vaiko mašinėlių kolekciją, apsilankykite čia – https://www.eripo.lt/subkategorija/masinytes-traktoriukai/.

Pasivaikščiokite

Dar vienas užsiėmimas, kurį rekomenduojama išbandyti kartu su vaiku – pasivaikščiojimai. Priklausomai nuo norų, galite kartu pavedžioti šunį, pasivaikščioti parke ar praleisti laiką miške ir jame stebėti gamtą. Buvimas gryname ore ne tik padės sustiprinti ryšį, bet ir pagerins jūsų bei atžalos emocinę, fizinę savijautą, padės sumažinti jaučiamą stresą, tad namo grįšite su plačia šypsena.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite