Vaikų motosporto plėtra

Parašyta: 2021-02-13 | Kategorija: Jaunimas, Naujienos, Projektai, Trakai |

 Enduro cross country varžybose Gaižiūnuose

Motoklubas „Vorai MC“ įsteigtas 1998-aisiais, organizacijos tikslas – vienyti Lietuvos ir emigravusius iš Lietuvos motosporto mėgėjus ir entuziastus, organizuoti mokymus, treniruotes, varžybas, motosporto stovyklas vaikams ir suaugusiesiems. Pagrindinis organizacijos prioritetas – vaikų bei jaunuolių mokymas ir ugdymas. Klubas jaunųjų motociklininkų rengimą be pertraukų vykdo nuo 1999-ųjų. 2020–2022 m. motoklubas „Vorai“ vykdo Sporto rėmimo fondo finansuojamą projektą „Vaikų motosporto plėtra“ (SRF-FAV-2020-1-0213).

Esame įsitikinę, kad būtent vaikams būtina suteikti žinias apie įvairias motosporto šakas, kad vaikai ateityje galėtų patys nuspręsti, kokią būtent motosporto šaką norėtų propaguoti. Motoklubas didelį dėmesį skiria mažiau galimybių turintiems vaikams (pvz., Elektrėnų bendruomeninių vaikų globos namų ugdytiniams, VšĮ „Atsigręžk į vaikus“ auklėtiniams, sunkiai finansiškai besiverčiančių šeimų vaikams) – jiems sudaroma galimybė treniruotis organizacijai priklausančiais motociklais, neatlygintinai naudotis motociklininkų įranga ir ekipuote.

Pagrindiniai programos tikslai – dalyviai privalo išmokti saugiai vairuoti motociklus treniruočių metu, įprasti dėvėti visas motociklininkų apsaugos priemones, išmokti ir suprasti motokroso, plento žiedo, supermoto, enduro, motobolo, motodrago ir mototurizmo pagrindus, mokėti suteikti pirmąją medicinos pagalbą. Tikslinė projekto grupė: 6–18 metų mergaitės ir berniukai, pradedantys vairuoti motociklus ir norintys dalyvauti motosporto treniruotėse. Vaikai ir jaunuoliai vairuoja 50–125 cc motociklus automatine ar mechanine pavarų dėže.

 Supermoto varžybose Elektrėnuose

Projekto tikslas – supažindinti 6–18 m. vaikus ir jaunuolius su Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis, sudarant galimybę reguliariai praktiškai treniruotis skirtingų motosporto šakų treniruotėse. Projekto vykdymo trukmė yra 2 metai (24 mėnesiai) – tai optimalus laiko tarpas maksimaliai supažindinti vaikus ir jaunuolius su visomis Lietuvoje propaguojamomis motosporto šakomis. Fizinis aktyvumas neabejotinai aktuali veikla, ypač kuomet vaikai ir paaugliai didžiąją savo laisvalaikio dalį praleidžia prie kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranų. Nors karantino metu projekto veiklos vykdomos nuotoliniu būdu, pasibaigus karantino periodui kviečiame visus susidomėjusius motoklubo „Vorai MC“ veikla susisiekti su projekto vykdytojais el. paštu mototurizmas.vilnius@gmail.com.

 

Laurynas BALTRŪNAS,

MC „Vorai“ Vilnius

Užs. Nr. 128


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite