Valstybės paramai ir paskatai būstui įsigyti – beveik 20 mln. eurų

Parašyta: 2024-03-13 | Kategorija: Ekonomika, Lietuva, Namai, Naujienos, pagalba, Seniūnijos, Trakai |

Asociatyvi Freepik nuotr.

Atsižvelgus į valstybės biudžeto galimybes, šiems metams paramai būstui įsigyti, teikiant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamam būsto kreditui apmokėti, skirta 11,8 mln. eurų. Jaunoms šeimoms finansinei paskatai pirmajam būstui įsigyti skirta 8 mln. eurų.  Lėšos bus skiriamos naujoms pažymoms, patvirtinančioms teisę į paramą būstui įsigyti ar jaunų šeimų teisę į finansinę paskatą, formuoti, ir iš anksčiau prisiimtiems įsipareigojimams vykdyti – papildomoms subsidijoms, subsidijoms būsto statybų užbaigimo atvejais mokėti.

Pažymos žmonėms, įrašytiems į Asmenų ir šeimų, laukiančių subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti, sąrašą, pradėtos formuoti vasario mėnesio 1 d.

Pažymoms, patvirtinančioms teisę į paramą būstui įsigyti, formuoti lėšos bus skiriamos etapais. Pirmame etape skirti 8 mln. eurų iki 2023 m. spalio 16 d. pateiktiems prašymams patenkinti. Minėtų lėšų turėtų pakakti daugiau kaip 400 pažymų išduoti.

Iki pažymų formavimo pradžios Asmenų ir šeimų, laukiančių subsidijos valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti, sąraše buvo įrašyta daugiau kaip 600 asmenų (šeimų). Informacija apie kitą lėšų skyrimo etapą bus paskelbta papildomai.

Parama būstui įsigyti teikiama skiriant subsidijas valstybės iš dalies kompensuojamo būsto kredito daliai apmokėti. Šią paramą gali gauti asmenys (šeimos), kurių pajamos ir turtas neviršija Paramos būstui įsigyti ar išsinuomoti įstatyme nurodytų dydžių. Būstas gali būti įsigyjamas bet kurioje Lietuvos teritorijoje.

Pažymos jaunoms šeimos, įrašytoms į jaunų šeimų, laukiančių finansinės paskatos, sąrašą taip pat pradėtos formuoti vasario mėnesio pirmomis dienomis. Pažymoms formuoti skirti 4,5 mln. eurų.

Finansinė paskata jaunoms šeimos teikiama taip pat skiriant subsidijas būsto kredito daliai padengti. Teikiant šią paskatą, jaunų šeimų pajamos ir turtas nevertinami, tačiau būstas gali būti įsigyjamas tik tam tikrose Lietuvos teritorijose (regionuose).

Vertinamų pajamų ir turto dydžiai paramai būstui įsigyti gauti, taip pat kita informacija apie paramos būstui teikimo sąlygas ir tvarką yra skelbiama Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos interneto svetainėje: https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/parama-bustui-isigyti-ar-issinuomoti

https://socmin.lrv.lt/lt/veiklos-sritys/seima-ir-vaikai/finansine-paskata-pirmaji-busta-isigyjancioms-jaunoms-seimoms.

socmin.lrv.lt inform.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite