Vasario mėnuo – įsibėgėjančių veiklų laikas

Parašyta: 2023-03-17 | Kategorija: Komentarai, Savivaldybė, Trakai |

Trakų rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius susitiko su Lentvario seniūnijos gyventojais

Šis mėnuo buvo išties aktyvus. Apžvelgsime, kuo šis mėnuo buvo svarbus, įsimintinas, ką nuveikėme ir ką planuojame atlikti ateityje.

Vasarį susitikome su Aukštadvario, Lentvario ir Trakų seniūnijų gyventojais:

AUKŠTADVARIO SENIŪNIJA. Prieš susitikimą su gyventojais lankėmės gimnazijoje, mokykloje-darželyje „Gandriukas“, Bijūnų daugiafunkciame centre.

2022-ieji Aukštadvario seniūnijai gausūs investicijomis:

✅️ Įrengta nauja laisvalaikio erdvė Dariaus ir Girėno g. 6, kuri pritaikyta lankytojams: išgenėtas senasis sodas, nutiestas pėsčiųjų takas, įrengtas apšvietimas, vaikų žaidimų aikštelė, pastatyti lauko treniruokliai, suoliukai bei šiukšliadėžės.

✅️ Įrengtas apšvietimas Alytaus ir Vievio gatvėse, asfaltbetonio danga Mackantiškių g., Mackantiškių kaime. Taip pat pasirūpinta eismo saugumo priemonėmis.

✅️ Siekiant gerinti susisiekimo infrastruktūrą, atlikti vietinės reikšmės kelio Čižiūnai–Ūbiškės (Nr. ASV17) atkarpos rekonstravimo darbai. Įgyvendinus projektą ne tik sumažėjo gyventojų kelionės laikas, bet ir aplinkos tarša, dulkėtumas, triukšmas. Nuo šiol Čižiūnų, Ūbiškių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai greičiau ir patogiau pasieks viešųjų paslaugų objektus ir darbo vietas.

✅️ Atnaujinome Aukštadvario mokyklą-darželį „Gandriukas“. 2022 metais baigti rangos darbai, kurių metu iš esmės atnaujintas mokymo paskirties pastatas ir pagerintos jo energetines savybes. Įgyvendinus projektą taip pat sumažėjo ir pastato išlaikymo sąnaudos. Pastato modernizavimas taip pat pagerino vaikų bei darbuotojų komforto sąlygas.

✅️ Pagal Dalyvaujamojo biudžeto programą 2022 metais buvo patvirtintas ir pradėtas įgyvendinti projekto idėjos pasiūlymas „Bijūnų bendruomenės skverelio pritaikymas poilsio, švenčių ir renginių reikmėms“, kurio metu tvarkoma viešoji erdvė įrengiant laisvalaikio zoną (scenos, suoliukų ir sūpynių įrengimas). 2023 metais numatomas projekto užbaigimas.

✅️ Aukštadvario miestelio teritorijoje prie valstybinių įstaigų ir bažnyčios buvo įrengti reprezentatyvūs vėliavų stiebai. Taip pat prie bažnyčios pastatyti nauji suoliukai ir šiukšliadėžės.

Artimiausiu metu:

✅️ Bus rengiamas Aukštadvario gimnazijos modernizavimo/atnaujinimo techninis projektas.

✅️ 2021 m. pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su LAKD dėl valstybinės reikšmės rajoninio kelio Nr. 4703 Aukštadvaris–Vaickūniškės ruožo nuo 0,073 iki 0,886 km kapitalinio remonto įrengiant taką. Kelių direkcija įsipareigoja organizuoti ir finansuoti projekto statybos darbus iki 2024 metų pabaigos. Savivaldybė prisidės prie projekto įgyvendinimo finansuojant dalį projekto rangos darbų.

✅️ Skatinant gyventojų fizinį aktyvumą, Bijūnų k. prie Daugiafunkcio centro bus atnaujinta krepšinio aikštelės danga, Aukštadvario miestelyje bus apšviestas senosios mokyklos stadionas.

Išgirdome daug gerų pastabų, pasiūlymų ir prašymų, kuriuos taip pat perdavėme administracijai. Dėkoju bendruomenei už gausų ir aktyvų dalyvavimą!

LENTVARIO SENIŪNIJA sparčiai auga – per 2022-uosius metus čia savo gyvenamąją vietą deklaravo 592 asmenys ir jau perkopė 15 tūkst. gyventojų skaičių. Prieš susitikimą su gyventojais lankiausi net šešiose Lentvario švietimo įstaigose. Bendruomenės, mokytojai, auklėtojai išsakė daug vertingų pastabų, ne tik kaip dar galime pagerinti jų ugdymo aplinką, bet ir miesto gyvenimą.

✅️ Kaip ir buvau įsipareigojęs gyventojams, 2022-aisiais Lentvaryje intensyviai vyko daugiabučių namų kiemų infrastruktūros gerinimo, aplinkos tvarkymo darbai – įrengėme stovėjimo aikšteles, sutvarkėme šešių daugiabučių namų kiemus. Ir toliau tvarkysime gyvenamųjų namų kiemus Lentvario mieste – atnaujinsime parkavimo, vaikų žaidimo aikšteles, želdinius, mažąją architektūrą. 2022 metais baigtas rengti techninis projektas. 2023 m. sausį gautas statybos leidimas. Per I ketvirtį planuojama įvykdyti pirmo etapo, t. y. Lauko g., 4, 6, 8, 10, 12, Pakalnės g. 25, 27, Naujosios Sodybos g. 27, aikštelės prie Konduktorių ir Gėlių gatvių teritorijoje viešuosius pirkimus rangos darbams atlikti.

✅️ Pernai buvo baigtas įgyvendinti daugiafunkcės laisvalaikio zonos prie Bevardžio ežero įrengimo projektas. Atsirado nauji, apšviesti pėsčiųjų ir dviračių takai, vaikų ir jaunimo žaidimų, sporto treniruoklių, šunų vedžiojimo aikštelės, mėgėjiškas riedlenčių bei dviračių parkas, automobilių stovėjimo vietos, mažosios architektūros elementai, buvo pastatytas pėsčiųjų tiltas, sumontuota vaizdo stebėjimo ir apsaugos sistema, sutvarkyta Dzūkų gatvės ir Klevų al. skersgatvio danga.

✅️ Daug dėmesio skirta teritorijų apšvietimui įrengti ir modernizuoti – praėjusiais metais įrengtas apšvietimas Dzūkų ir Kupolės gatvėse, vykdant gatvių apšvietimo infrastruktūros tvarkymo projektą, pasirašyta rangos sutartis. Siekiame atnaujinti visą Lentvario miesto gatvių apšvietimo sistemą, įdiegti valdymo ir kontrolės sistemą, užtikrinti efektyvų gatvių apšvietimo sistemos eksploatavimą.

✅️ Lentvaryje 2022 metais buvo baigti renovuoti šeši daugiabučiai namai. Dešimties daugiabučių namų gyventojai pasinaudojo rėmimo programa. Jiems buvo kompensuota dalis tvarkymo darbų kaštų.

✅️ Tęsiame Šeimos parko ir skverų (esančių Bažnyčios/Sodų ir Mokyklos gatvėse) įkūrimą, prieigų bei jungties tarp jų (Klevų alėjos) infrastruktūros sutvarkymą. 2022 metais atlikta 64 proc. rangos darbų. 2023 m. I ketvirtį planuojama įsigyti likusius rangos darbus ir IV ketvirtį planuojama užbaigti projekto įgyvendinimą. Šeimos parko projekto įgyvendinimo metu jau atlikta daugiau negu pusė darbų numatytų techniniame projekte. Iš šešių objektų Klevų al. 47 objektas užbaigtas 100 proc. ir Miško 2-osios gatvės objekte atlikta 90 proc. darbų.

✅️ Buvo pristatyti švietimo įstaigų tinklo pokyčiai. Visos trys Lentvario gimnazijos atitinka mažiausio mokinių skaičiaus reikalavimus ir dalyvauja „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje bei  visuose kituose Trakų rajono savivaldybės vykdomuose ugdymo kokybės gerinimo projektuose. Pagal regioninės pažangos priemones, Lentvario H. Senkevičiaus, „Versmės“ gimnazijose bus sukurtos erdvės, pritaikytos įtraukiajam ugdymui organizuoti, siekiant užtikrinti įvairių poreikių mokinių ir vaikų pavėžėjimo paslaugą, bus įsigytos trys transporto priemonės, o švietimo įvairovė skatinama vykdant visos dienos mokyklų veiklą. 2023 metais visose Lentvario gimnazijose bus įdiegta atsiskaitymo negrynaisiais pinigais bendrojo ugdymo įstaigose sistema.

✅️ Baigti Lentvario pradinės mokyklos sporto salės statybos darbai. Moksleiviai džiaugiasi naujomis patalpomis skirtomis sportui, sveikatinimui ir kitoms šviečiamosioms veikloms. Čia veikia moderni biblioteka, jau vyksta svarbūs vaikų ugdymui užsiėmimai.

Taip pat rengiama daug naujų projektų, tad šie ir ateinantys metai Lentvariui bus taip pat sėkmingi ir gausūs investicijomis!

TRAKŲ SENIŪNIJOJE savo gyvenamąją vietą yra deklaravę 8 740 gyventojų. Nors lyginant gyventojų skaičių su 2022 metų pradžia prieaugis nėra ženklus, tačiau Trakų bendruomenė auga ir tai mums yra labai svarbu.

Investuojame į švietimo įstaigas:

✅️ Tęsiame „Mokslo paskirties Trakų gimnazijos pastato Birutės g. 44, Trakų m., rekonstravimą. Vykdomi I ir II etapo darbai – mokyklos pastato modernizavimo ir sporto salės statybos darbai. Vakar kaip tik bendravau su gimnazijos bendruomene, kuri labai džiaugiasi vykdomais darbais.

✅️ Apšiltinome Bražuolės darželio pastatą.

✅️ Atlikome Trakų pradinės mokyklos žaidimų aikštelės perstatymo, dangos įrengimo, mokyklos kiemo asfaltbetonio dangos įrengimo darbus.

✅️ Įrengėme vaikų žaidimų aikštelės dangą darželyje-lopšelyje „Obelėlė“.

Taip pat:

✅️ Įrengėme apšvietimą Skaisčio g., Žydiškių k., Trakų sen. Taip pat planuojame Trakų miesto gatvių apšvietimo infrastruktūros modernizavimą.

✅️ Per 2022 metus buvo baigti renovuoti 9 daugiabučiai.

✅️ Tęsiame Arakalnio (vadinamo Rėkalniu) Trakų mieste pritaikymo rekreacijai, poilsiui ir masiniams renginiams projektavimo darbus.

✅️ Parengėme pėsčiųjų tako Galvės ir Lukos ežerų pakrantėje, Trakuose statybos projektą (atkarpa nuo Kęstučio g. 10 iki Birutės g. 24)

✅️ Parengti Trakų miesto parko projektiniai pasiūlymai. 2023 m. rengsime techninį projektą.

✅️ Didžiulės investicijos numatomos Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje. Svarbu paminėti, kad ši gimnazija dalyvaus  „Tūkstantmečio mokyklų“ programoje.  Projektines lėšos bus skiriamos mokymo įrangai ir priemonėms pagal veiklų kryptis, laboratorijas, šiuolaikiškų erdvių įkūrimą, pedagogų kvalifikacijos tobulinimą.

✅️ Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijoje taip pat bus įdiegta atsiskaitymo negrynaisiais pinigais sistema.

Rengiami projektai:

✅️ Vietinės reikšmės kelias į Užutrakio dvaro sodybą.

✅️ Trakų poliklinikos ir ligoninės pastato ir Trakų rajono savivaldybės  modernizavimo projektai.

✅️ 3 papildomos elektromobilių pakrovimo stotelės Apžvalgos g., Kranto g., Senkelio g. stovėjimo aikštelėse, taip projektuojama stotelė Vytauto g. 33.

Taip pat kaip Vilniaus regiono funkcinės zonos dalis planuojame:

✅️ Totoriškių ežero vakarinės užimtumo zonos įrengimą ir pritaikymą turistams.

TAIP PAT ŠĮ MĖNESĮ:

✅ ️Dalyvavau Vilniaus regiono plėtros tarybos kolegijos posėdyje bei Vilniaus regiono plėtros tarybos visuotiniame dalyvių susirinkime, kurio metu sprendėme visam regionui svarbius klausimus.

✅️ Susitikau su Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisaru Sigitu Šemiu. Kalbėjomės apie esamą saugumo padėtį rajone, naujausius įvykius, susitelkimą skiriant  maksimalias policijos pajėgas rinkimuose.

✅️ Vasario 16-ąją, Lietuvos valstybės atkūrimo dieną įteikiau Kunigaikščio Vytauto Didžiojo medalius ir padėkas labiausiai nusipelniusiems rajono žmonėms. Šie apdovanojimai gyvi jau šešiolika metų, todėl man, kaip rajono savivaldybės merui yra didžiulė garbė tęsti šią savivaldybės tradiciją.

2022 m. gruodžio mėn. Trakų rajono įmonės, įstaigos, nevyriausybinės organizacijos, bendruomenės bei visi gyventojai buvo kviečiami aktyviai siūlyti asmenis, kurie už savo nuopelnus Trakų kraštui yra verti Kunigaikščio Vytauto Didžiojo nominacijos.

Dar kartą sveikinu ir dėkoju visiems nominantams ir kandidatams už neįkainojamą indėlį į Trakų rajono sveikatos, švietimo, kultūros, socialinių paslaugų, verslo plėtrą!

✅️ Siekiant užkirsti kelią panašioms tragedijoms, kuri nutiko kitame rajone, priėmėme sprendimą visoms Trakų rajono ugdymo įstaigoms (darželiams ir mokykloms, kurių moksleivių skaičius viršija 200) ir kultūros įstaigoms pirkti defibriliatorius. Ir toliau rūpinsimės, kad mūsų švietimo įstaigos turėtų visą reikiamą įrangą ir priemones.

✅️ „Trakiečio kortelė“. Jau beveik metai nuo iniciatyvos pradžios, o kortele buvo pasinaudota jau 122 tūkst. kartų! Beje, visų „Trakiečio kortelių“ turėtojams, kurie jas įsigijo iki 2022 m. gruodžio 31 d., galiojimas pratęstas nemokamai.

✅️ Drauge su Lietuvos sporto centro, Trakų sporto bazės ir irklavimo federacijos atstovais susitikome su Trakų istorinio nacionalinio parko direktoriumi. Aptarėme Trakų sporto bazės rekonstrukcijos projektą, kuris ypatingai svarbus 2025 metais Trakuose organizuojam pasaulio jaunių čempionatui.

✅️ Susitikau su Danijos Europos piliečių forumo atstovais Bent Noerby Bonde ir Roger Castale, Lietuvos demokratiškumo ugdymo kolegijos direktore dr. Egle Celiešiene. Aptarėme, kaip skatinti jaunimo aktyvumą bendruomenėje ir dalyvavimą sprendžiant bendruomenės problemas bei jų įgyvendinamą programą „Youth4Change“. Šio projekto dalis – Aukštadvario vaikų dienos centro „Navininkai“ jaunimo atstovavimo stiprinimas.

Andrius Šatevičius,

Trakų rajono savivaldybės meras

Užs. Nr. 198


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite