Vasaros palydų šventė Bijūnuose

Parašyta: 2023-09-01 | Kategorija: Aukštadvaris, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Iš kairės nuotraukoje: Bijūnų gyventojai, kurių biografijos yra patalpintos šiose dviejose „Aukštadvario krašto šviesuoliai “ knygose: senjoras Antanas Matkevičius, mokytoja Vida Matkevičienė, knygų autorė Jadvyga Dzencevičienė, knygų  „Aukštadvario krašto šviesuoliai“ autorė, senjorė Salomėja Lukšienė ir bibliotekos vedėja Irena Stankevičienė

Šių metų rugpjūčio 30 d. gražiai įrengtame Trakų viešosios bibliotekos Bijūnų padalinyje vyko labai jauki vasaros palydų šventė, į kurią susirinko ne tik vietiniai gyventojai, bet ir kraštiečiai, sugrįžę saulėlydžiui į Bijūnų kraštą bei jų anūkai.

Poetė Aldona Vaitkevičiūtė

Kartu vyko susitikimas su poete, dailės darbų parodos autore ponia Aldona Vaitkevičiūte. Aš taip pat gavau pakvietimą pristatyti bibliotekos mylėtojams 2022 m. pabaigoje projekto lėšomis išleistą knygą „Aukštadvario krašto šviesuoliai“. Kaip keturių knygų apie Aukštadvario kraštą iniciatorė į tokį susitikimą buvau pakviesta pirmą kartą. Kažkaip jaudinausi, tačiau susitikti su Bijūnų krašto žmonėmis man tai buvo labai brangi akimirka.

Jadvydos Dzencevičienės knygos apie Aukštadvario krašto šviesuolius

Šventę pradėjo Bijūnų bendruomenės ansamblis, atlikdamas tris dainas pagal Bijūnų krašto patrioto Antano Matkevičiaus sukurtus posmus. Savo eiles ir paveikslus pristatė ponia Aldona, aš pasidalinau savo įspūdžiais apie nuostabius Aukštadvario ir Bijūnų krašto žmones, kurie tapo šio dviejų dalių knygų rinkinio „Aukštadvario krašto šviesuoliai“ herojais. Dauguma iš jų yra Bijūnų krašto žmonės. Juk knyga turi begalinę reikšmę žmogaus gyvenime ir didžiulę išliekamąją vertę.

Bijūnų bendruomenės ansamblis

Už puikią šventę dėkoju Trakų viešosios bibliotekos Bijūnų padalinio vedėjai, energingai Bijūnų bendruomenės lyderei Irenai Stankevičienei.

Jadvyga Dzencevičienė

Jadvygos Dzencevičienės nuotraukose – akimirkos iš susitikimo


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite