VMI kliento profilį gali matyti apie 2 tūkst. Trakų r. savivaldybės įmonių

Parašyta: 2022-09-26 | Kategorija: Ekonomika, Lietuva, Trakai |

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) praneša, kad individualius VMI kliento profilius peržiūrėti ir įsivertinti rizikas gali maždaug 114 tūkst. Vilniaus apskrityje registruotų įmonių, iš jų, 2 tūkst. – Trakų r. sav. įmonės.

Individualus VMI kliento profilis tai vienoje vietoje pateikiami VMI duomenys apie įmonę, skirti susipažinti, kaip mokesčių mokėtoją vertina mokesčių administratorius. Individualų kliento profilį VMI sukūrė kartu su UAB „Finpass“, kurios savitarnos svetainėje, adresu https://finpass.eu/ įmonės gali nemokamai peržiūrėti savo informaciją.

„Profilio informacija leidžia įmonėms koncentruotai pamatyti, kokias rizikas VMI įžvelgia jų veikloje. Ši informacija yra privati, skirta konkrečiai įmonei savikontrolei. Susipažinusios su rizikomis, įmonės gali jas savarankiškai sumažinti, kad šios netaptų stebėsenos ar kontrolės procedūrų iniciavimo priežastimi“, – sako Vilniaus AVMI viršininkė Virginija Ginevičienė, pridurdama, kad profilio informaciją gali matyti tik įmonės vadovas, o jei pageidauja, šia informacija jis gali pasidalinti su apskaitą tvarkančiais asmenimis, darbuotojais, partneriais, klientais, investuotojais ar kitais suinteresuotais asmenimis bei pelnyti didesnį pasitikėjimą.

VMI kliento profilį sudaro keturios kriterijų grupės: registravimo, deklaravimo, mokėjimo, elgsenos. Šiuo metu jame iš viso 18 kriterijų. Profilyje mokesčių mokėtojo rizikingumas atvaizduojamas šviesoforo principu: jei įmonė pagal kriterijų nėra rizikinga – nurodomas žalias rodiklis, jei vertinama kaip mažai rizikinga – geltonas, jei vertinama kaip rizikinga – raudonas. Prie kiekvienos rizikos skelbiama detali informacija, kas konkrečiai vertinama, nurodant kriterijus, pagal kuriuos įmonei suteikiama atitinkama spalva.

Trakų r. savivaldybės įmonės, kurios šiuo metu turi tik žalios spalvos vertinimus ir neturi skolų valstybės biudžetui sudaro apie 40 proc. Dar 3 proc. įmonių turi vien žalios spalvos vertinimus, tačiau yra skolingos VMI. Turinčių iki 3 geltonos spalvos vertinimų ir nei vieno raudono vertinimo yra apie 23 proc., turinčių vieną raudonos spalvos vertinimą – 22 proc. Įmonių, kurios turi daugiau nei vieną raudonos spalvos vertinimą, yra apie 12 proc. Daugiausia raudonos spalvos vertinimų įmonėms skirta dėl deklaracijų teikimo rizikos.

Daugiau informacijos apie VMI kliento profilį rasite VMI svetainėje. Kilus klausimų dėl VMI kliento profilyje skelbiamų duomenų, prašome kreiptis – mokesčių informacijos telefonu 1882 (+370 5 260 5060), spausti „4“. Primename, kad paslaugos ir konsultacijos klientų aptarnavimo padaliniuose – su išankstine rezervacija.

VMI kliento profilis sukurtas įgyvendinant VMI ilgalaikę strategiją POLARIS 2025.

Išsamiai apie VMI planus: www.vmi.lt/evmi/polaris-2021-2025


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite