VRK skelbia oficialiai registruotų kandidatų į Kelmės ir Trakų rajonų merus duomenis

Parašyta: 2021-09-10 | Kategorija: Naujienos, Politika, Rinkimai, Savivaldybė, Trakai |

Rugsėjo 10 d., likus 30 dienų iki naujų Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei atveria prieigą prie registruotų kandidatais į šių savivaldybių merus asmenų duomenų. Juose – privaloma publikuoti informacija apie kandidatus, jų deklaruotą turtą, turimus teistumus, kandidatų biografijos ir kt.

 

Informacija apie kandidatus nuo rugsėjo 10 d. rinkėjams tampa prieinama viešai. Ją galite rasti VRK interneto svetainėje.

Dalyvauti 2021 m. spalio 10 d. vyksiančiuose rinkimuose VRK sprendimu  užregistruoti kandidatai:

Kelmės rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose kandidatuoja:

 1. Stasys Jokubauskas (Lietuvos socialdemokratų partija);
 2. Jolita Koryznienė (Visuomeninis rinkimų komitetas „Už augančią Kelmę“);
 3. Ildefonsas Petkevičius (išsikėlęs pats);
 4. Juozas Rimkus (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);
 5. Algirdas Sakalauskas (Darbo partija);
 6. Lina Samulytė (Lietuvos žaliųjų partija);
 7. Egidijus Ūksas (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai);
 8. Dalia Viliūnienė (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).

Trakų rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose kandidatuoja:

 1. Ramūnas Aušrotas (Nacionalinis susivienijimas);
 2. Adas Jakubauskas (Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga);
 3. Jonas Kietavičius (Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai);
 4. Jaroslav Narkevič (Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga);
 5. Dainius Narkevičius (Lietuvos socialdemokratų partija);
 6. Andrius Šatevičius (Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis).

 

Nuo rugsėjo 10 d. visi kandidatai turi lygią teisę pasisakyti ir skelbti savo ar juos iškėlusios partijos rinkimų programą.

Taip pat, vadovaujantis Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymo 46 str. 3 d., nuo šios dienos iki kol įsigalios galutiniai rinkimų rezultatai, kandidatai be VRK sutikimo negali būti traukiami baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyta jų laisvė.

VRK primena, kad kandidatams yra draudžiama naudotis tarnybine padėtimi valstybės, savivaldybių ar Europos Sąjungos institucijose, įstaigose, organizacijose ar organuose, taip pat Lietuvos nacionaliniame radijuje ir televizijoje, regioniniuose transliuotojuose ar savivaldybių visuomenės informavimo priemonėse vykdant rinkimų agitaciją. Taip pat yra draudžiama pavesti tai daryti kitiems asmenims ar kaip nors kitaip naudojantis tarnybine padėtimi bandyti paveikti rinkėjų valią.

Nauji Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimai vyks spalio 10 d.

VRK sudarė statistinius kandidatų į Kelmės ir Trakų rajonų merus portretus

Rugsėjo 10 d., likus 30 dienų iki naujų Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narių – merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė registruotų kandidatais į Kelmės ir Trakų rajonų merus asmenų sąrašą ir duomenis apie kandidatų darbo patirtį, išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą ir kt.

 

Informacija apie šiuos duomenis rinkėjams yra prieinama viešai. Ją galite rasti VRK interneto svetainėje.

Remiantis šiais duomenimis, VRK sudarė statistinių kandidatų į Kelmės ir Trakų rajonų savivaldybių tarybų narius – merus portretus.

Dalyvauti 2021 m. spalio 10 d. vyksiančiuose rinkimuose VRK sprendimu  iš viso užregistruota 14  kandidatų, 11 vyrų ir 3 moterys. Kelmės rajono merais siekia tapti 5 vyrai ir 3 moterys, o dėl Trakų rajono savivaldybės mero posto artėjančiuose rinkimuose varžysis 6 vyrai. Visi Kelmėje kandidatuojantys asmenys nurodė turintys lietuvių tautybę. Trakuose lietuvių tautybę nurodė turintys 4 kandidatai, 1 pažymėjo esantis lenkas, o 1 – totorių tautybės asmuo.

Bendras Kelmės rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose dalyvaujančių kandidatų amžiaus vidurkis siekia 54 metus ir 2 mėnesius. Vyriausiam čia kandidatuojančiam asmeniui – 63-eji, jauniausias yra sulaukęs 40 metų ir 5 mėnesių amžiaus.

Trakų rajono savivaldybėje kandidatuojančių asmenų bendrasis amžiaus vidurkis yra kiek žemesnis ir siekia 49 metus ir 4 mėnesius. Vyriausiam kandidatui – 59 metai ir 9 mėnesiai, jauniausiam – 30 metų ir 5 mėnesiai.

Kartu su pareiškiniais dokumentais kandidatai į abiejų rajonų savivaldybių merus privalėjo pateikti VRK savo turto ir pajamų deklaracijų išrašus. Bendras visų abiejose savivaldybėse kandidatuojančių asmenų turtas, vertybiniai popieriai ir piniginės lėšos kartu sudėjus siekia 1 mln. 765 tūkst. 356 eurus. Šią sumą sudaro kandidatų privalomas registruoti turtas, vertybiniai popieriai, meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai ir piniginės lėšos.

Bendras Kelmės rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose dalyvaujančių kandidatų turto vidurkis siekia 104 405 eurus. Daugiausiai šioje savivaldybėje turto turintis kandidatas disponuoja 412 724 eurų turtu, mažiausiai turto turintis kandidatas nurodė disponuojantis 2 tūkst. eurų turtu.

Bendras Trakų rajono savivaldybės tarybos nario – mero rinkimuose dalyvaujančių kandidatų turto vidurkis – 155 019 eurai. Turtingiausias šioje savivaldybėje kandidatuojantis asmuo disponuoja 387 093 eurais įvertintu turtu. Mažiausiai turto nurodė kandidatas, kurio deklaracijoje – 13 533 eurai.

Teikdami pareiškinius dokumentus VRK, beveik visi kandidatai nurodė turintys aukštąjį išsilavinimą. Kelmės rajono savivaldybėje kandidatuoja 7 kandidatai, turintys aukštąjį išsilavinimą ir 1 – vidurinį išsilavinimą. Visi kandidatai, siekiantys Trakų rajono savivaldybės tarybos nario – mero posto, VRK deklaravo turintys aukštąjį išsilavinimą.

Visi Kelmėje kandidatuojantys asmenys nurodė mokantys rusų kalbą, 6 galėtų susikalbėti angliškai, 2 – vokiškai, 2 – lenkiškai, o 1 kandidatas nurodė mokantis norvegų kalbą.

5 Trakų rajono savivaldybės kandidatai moka angliškai, 4 – lenkiškai, 1 kalba vokiečių, 1 – prancūzų kalba, ir visi 6 šioje savivaldybėje kandidatuojantys asmenys nurodė mokantys rusų kalbą.

Nors duomenys apie šeiminę padėtį ir vaikų skaičių nėra privalomi teikti kandidatų anketose, kandidatai į Kelmės ir Trakų rajonų merus galimai jautė pareigą informuoti rinkėjus ir apie šią savo biografijos dalį.

Savo anketose beveik visi kandidatai nurodė, kad yra susituokę. Santuokos nesudaręs yra tik vienas kandidatas, siekiantis mero posto Kelmės rajono savivaldybėje.

VRK pateiktuose dokumentuose beveik visi kandidatai įrašė laisvalaikiu besidomintys turizmu, kelionėmis ir mėgstantys skaityti. Keletas kandidatų domisi istorija, klasikine muzika, kino kritika, teologija. Merų rinkimuose dalyvauja ir aktyviai sportuojantys kandidatai. Dalis jų nurodė mėgstantys slidinėti, užsiimantys irklavimu, žirgų sportu ir šachmatais.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite